İADE VE DEĞİŞİM
İADE KOŞULLARI

Ürün teslim alındığı haliyle iade edilmelidir. Tarafınızca kullanılmış veya lekelenmiş, tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmiş, başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade gönderilen üründe kutu hasarı veya kutunun kullanılamayacak duruma gelmesi durumunda kutu bedeli(boyuta göre farklılık göstermektedir; Yüzük kutusu 7,5 TL, 6*7 dikdörtgen kutular 10 TL, 8*8 kare kutular 15 TL, 9.5*9.5 kare büyük kutular 20 TL) iade ücretinden düşülecektir. Ürünler müşteriye gönderildiği gibi korunaklı bir şekilde iade edilmelidir. İade talebinizi teslim aldığınız gün Email([email protected]) veya Whatsapp(0538 970 33 88) üzerinden bize iletip 2 iş günü içerisinde kargoya vermek koşuluyla gerçekleştirebilirsiniz. 

Küpe kategorisinde bulunan “Klipsli/İğneli” ürünlerde hijyen gereği iade değişim yapılmamaktadır.

İADE İŞLEMLERİ

Satın almış olduğunuz ürünü; ürünün tekrar satılabilirlik özelliğini kaybetmemiş, kullanılmamış olması ve satıcıdan kaynaklanan bir hata olması durumunda iade edebilirsiniz. İade edilen ürünlerin zarar görmemiş olması gerekmektedir. İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğu tarafımızca kontrol edilmektedir. İade edeceğiniz ürünü kullanılmamış ve hasar görmemiş şekilde YURTİÇİ KARGO ile BONNJERRA iade adresine(YURTİÇİ KARGO MURATÇEŞME Şubesi-İSTANBUL)kargo ücretini karşılayarak gönderebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Anlaşma Numaramız: 924356608

İade Adresimiz;  YURTİÇİ KARGO MURATÇEŞME ŞUBESİ Büyükçekmece/ISTANBUL veya Ekinoba Mah. Akmaz Sok. Lavinya City, A2-31, Mimaroba, B.Çekmece/ISTANBUL

Satıcıdan kaynaklanan bir hata(hatalı ürün gönderimi ve ürünün kaybolması, teslim edilememesi) olması durumunda, kargo ücreti Bonnjerra'ya aittir. İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden kargo firmasının sizinle paylaşmış olduğu gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız. 

YURTİÇİ Kargo şirketi haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen iadeler kabul edilmemektedir. İade ettiğiniz ürün/ürünler bize ulaştığında önce incelenip sonra iade şartlarına uyup uymadığı kontrol edilerek size e-posta ile bilgi verilecektir. Herhangi bir sorunuz olduğu takdirde [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

İADE ve değişim GÖNDERİMİ

İade kargo ücreti müşteriye aittir. İadelerinizi Yurtiçi Kargo şirketi ile iade adresimize kargo ücretini karşılayarak gönderebilirsiniz. Satıcıdan kaynaklanan bir hata(hatalı ürün gönderimi, kaybolma, teslim edilememe vs) olması durumunda, kargo ücreti Bonnjerra'ya aittir. Yurtiçi Kargo şirketi haricinde farklı kargo şirketlerinden gelen iadeler kabul edilmeyecektir.

*TESLİM ALINMAYAN/KARGODAN DÖNEN SİPARİŞLERİN ÜCRET İADESİ YAPILIRKEN KARGONUN GERİ DÖNMESİNDEN OLUŞAN 79 TL TUTARINDAKİ KARGO MASRAFI İADE TUTARINDAN DÜŞÜLMEKTEDİR. 

*GERİ DÖNEN KARGONUN MÜŞTERİ TALEBİYLE TEKRAR GÖNDERİMİ İSTENİRSE YİNE BU TUTAR (79 TL) MÜŞTERİDEN TAHSİL EDİLECEKTİR. AKSİ HALDE TEKRAR GÖNDERİM SAĞLANMAMAKTADIR.

*MÜŞTERİ ÜCRETSİZ KARGO LİMİTİ ÜZERİNDE SİPARİŞ VERMİŞ OLSA DAHİ BU TUTAR TEKRAR GÖNDERİM HALİNDE MÜŞTERİDEN TAHSİL EDİLECEKTİR.

*YURTİÇİ KARGO’NUN TARAFIMIZDAN TAHSİL ETTİĞİ KARGO ÜCRETİ İLE BONNJERRA’NIN BELİRLEDİĞİ KARGO ÜCRETİ BİRBİRİNDEN BAĞIMSIZ VE FARKLIDIR. ARADAKİ FARK BONNJERRA TARAFINDAN KARŞILANMAKTADIR. BONNJERRA BU FARKI SADECE SİPARİŞ GÖNDERİMİNDE BİR DEFAYA MAHSUS KARŞILAMAKTADIR.

İADE SÜRECİ

Ürününüz iade adresimize ulaştıktan sonra tarafımızca incelenmektedir. İadesi kabul edilen ürünün bedeli tarafımızdan 1-5 iş günü içerisinde alışverişinizde kullanmış olduğunuz kredi kartınıza veya banka hesabınıza iade edilir. Ürün iade bedeli bankanız tarafından 10 iş günü içinde yapılmaktadır. Tamamen bankanızla ilgili bedel iadesi sürecinde Bonnjerra.com’un bankanıza müdahale hakkı bulunmamaktadır. Teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde iade yapılıp bu süreç içerisinde kargolanabilir. Teslim tarihinden 14 gün geçen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

 

İADE BEDELİ

İadeniz ödemenizi gerçekleştirdiğiniz şekilde olacaktır. Ödemenizi kredi kartınıza taksit seçeneği ile yaptığınız takdirde ürün bedeli bankanız tarafından taksit adedi kadar bölünerek her ay kredi kartınıza iade edilecektir. Bu prosedür; Bonnjerra.com tarafından değil bankanız tarafından belirlenmiştir. Kredi kartı ile yapmış olduğunuz işlem bankalara göre değişmektedir ve yaklaşık 10 iş günü içinde ekstrelerinize yansır. Banka havale/EFT yoluyla ödeme yapan müşterilerimizin iadesi yine aynı hesaplarına 5 iş günü içerisinde iade edilecektir. İade edilen ürün siparişlerinizde eğer herhangi bir indirim kodu kullanmış iseniz indirim kodunuz, iadenizin bize ulaşmasından ve onaylanmasının ardından tekrar geçerli olacaktır.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR